اخبار شهرداری

غرس 999 اصله نهال در روز درخت کاری

در مراسم روز درختکاری  999 اصله نهال کاشته شد.
مراسم روز درختکاری با حضور شهردار، امام جمعه محترم،اعضای محترم شورای شهر،رئیس شورای شهر،کارکنان شهرداری و مردم  برگزار و جهت ارتقا و نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از درختان و منابع طبیعی تعداد 999 اصله نهال در محدوده شهری کاشته شد.


سرکار خانم مهندس یزدانی کارشناس فضای سبز شهرداری  در این مراسم بهبود فضای طبیعت را با کاشت درختان امری حیاتی برشمرد و گفت: بدون شک زیست سالم و آرام در کنار طبیعت زیبا و مفرح فراهم می‌شود، لذا مسئولان با مشارکت مردم برای توسعه این مهم گام بردارند.
وی افزود: درختان و فضای سبز نقش حیاتی در پاک نگه داشتن محیط زیست و زیبایی بخشی به آن دارند و بر این اساس همگان باید علاوه بر نگهداری از این هدیه خداوند، در همه‌گیر شدن این فرهنگ همکاری کنند.
ایشان هدف از این اجرای این مراسم را تشویق ساکنین  به کاشت درخت و مراقبت از فضای سبز عنوان و تصریح کرد: با اطلاع‌رسانی و ترغیب به کاشت و مراقبت از درختان و دیگر منابع طبیعی، علاوه بر داشتن منطقه ای زیبا و سرسبز، نقش موثری در حراست از این موهبت خدادادی برای نسل های آینده نیز خواهیم داشت.
مهندس یزدانی با بیان اینکه کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در آموزه‌های دینی ما مورد تاکید زیادی قرار گرفته تاکید کرد: یکی از سرمایه های مهم در هر جامعه حفظ منابع طبیعی و فضای سبز است که باید در راستای حفظ و نگهداری از آن کوشا باشیم.
مراسم روز درختکاری روز جمعه در آستانه میلاد با سعادت حضرت زینب(س)، به همت  واحد خدمات شهری  برگزار شد و شهردار، امام جمعه محترم ریاست شورای اسلامی شهر واعضای محترم شورا و... اقدام به کاشت نهال کردند.

 

 

 

ایشان افزود  : در این راستا علاوه بر جشن درختکاری و کاشت نهال که توسط مسئولان انجام شد اقدام به توزیع بیش از 1000 نهال رایگان نیز صورت پذیرفت .
 با توجه به از بین رفتن بسیاری از بیشه‌زارها و درختان موجود در طبیعت در این شهر  بر ماست که با کاشت یک یا چند نهال در طبیعت، به رشد و توسعه فضای سبز کمک کنیم..