مراسم روز درخت کاری با حضور مسئولین شهر و شهرستان

مراسم روز درخت کاری با حضور مسئولین شهر و شهرستان

به مناسبت 15 اسفند ماه روز درخت کاری مراسم غرس درخ...

وضعیت فرهنگ شهر زاویه

شهر زاویهزاویه مهد علمای بسیاری بوده و افراد برجسته زیادی از این شهر برخاسته اند . در زمانهای قبل مکتب خانه هایی بودند که برای نوتهالان دایر شده به یادگیری کلام الله مجید مشغول بودند . تا اینکه اولین مدرسه ابتدای در سال 1312 به مدیریت حاج شیخ ابوالقاسم امامی افتتاح و روز به روز به تعداد محصلین اضافه گردیده تا اینکه در حال حاضر دارای چندین مدرسه ابتدائی ،راهنمائی،و متوسطه با جایگاه 1500نفر محصل مشغول به تحصیل بوده و هر روز بر تعداد شاگردان افزوده می گردد . جوانان تحصیل کرده از دکتر گرفته تا مهندس با تحصیلات عالیه ابتدا رحمات تحصیلی خود را به آینده سازی این کشور به ارمغان آورده اند.

زاویه از لحاظ تبلیغات دینی جایگاه بسیار بالایی را دارد . دارای پنج مسجد که هر کدام از مساجد دارای امام جماعت میباشد . با داشتن پنج حسینیه در ایام محرم خامس آل اب حضرت سید الشهدا(ع) با شکوه و عظمتی خاص برگزار میگردد. در روز عاشورای حسینی به کلیه شهروندان و میهماناتی که از دور و نزدیک در این عزاداری شرکت نموده اند اطعام می دهند.

زاویه در انقلاب کبیر امام خمینی(ره) نقش چشمگیری داشته تا اینکه ثمر رسد با جنگ تحمیلی که مدت 8 سال بطول انجامید جوانان غیور زاویه در تمام جبهه ها حضور داشته و این شهر متجاوز از 46 شهید گلگون کفن برای استقلال خاک میهن بزرگ تقدیم انقلاب نموده است. شخصیت های مهمی در زاویه می زیستند که با پیروزی شکوه مند انقلاب اسلامی چهره در خشان حضرت آیت ا... میر محمدی که از بطن زاویه  برخاسته و حضور موثر ایشان در خبرگان رهبری از استان مرکزی با عث افتخار شهروندان می باشد . روستای زاویه در سال 1362 با افتتاح شهرداری تبدیل به شهر گردید ودر عرض این مدت شهرداری اقداماتی انجام داده که قابل تحسین می باشد و لیکن جهت  رسیدن یه وضعیت مطلوب جهت رفاه مردم عزیز زاویه همچنان باید تلاش نمود.از لحاظ امکانات موجود این شهر دارای درمانگاه شبانه روزی پاسگاه نیروی انتظامی و باشگاه بزرگ ورزشی است . در دهه اخیر با احداث کانون های متعدد از جمله کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان ،کانون قرآن و... توانسته است در جهت ترویج فرهنگ قرآنی گام های مثبتی بر دارد.

با تشکیل شورای اسلامی از سال 1378 و فعالیت چشم گیر و همکاری های مستمر با شهرداری در زمینه ایجاد شغل موافقت ایجاد شهر صنعتی جهت زاویه حاصل و مقدمات کار شروع ودر آینده نزدیک شاهد ایجاد کارخانه جات متعدد خواهیم بود.

یکی از ویژگی های شاخص این شهر وجود شهرک صنعتی زاویه که از موقعیت منحصر به فرد برخوردار می باشد نزدیکی به تهران –کرج-قزوین-پرند-ساوه-فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)-فرودگاه پیام –ایستگاه راه آهن –گمرک صادرات ساوه و در صورت احداث جاده جدید نزدیکی به قم و 17 استان از جنوب به شمال که محل عبورشان از راه زاویه به قم خواهد بود .جاده علاوه بر کاستن از ترافیک تهران از این مسیر کیلومترها نزدیک تر می شود.

آخرین اخبار

پربازدیدها